Tot a punt per al primer torneig interseleccions de korfbal

0
1294

Amb l’arribada d’aquest 2015 comença un any ple de reptes esportius per al korfbal català.

Aquest dissabte i diumenge 3 i 4 de gener les seleccions catalanes sub-15, sub-17 i sub-19 de Catalunya nord, sud, est i oest inauguraran l’any amb el Primer Torneig Interseleccions catalanes de korfbal. Un esdeveniment que se celebrarà a l’Illa Esportiva de Castellbisbal pel qual s’han estat preparant durant aquest passat mes de desembre.

Dissabte de 10 a 18h és el torn de les seleccions sub-15 i sub-17, amb partits de dues parts de 10 minuts a  temps corregut, a mode de lligueta. Diumenge de 10.30 a 19h jugaran les seleccions sub-19, que disputaran enfrontaments de dues parts de 15 minuts a temps parat.

Els convocats per aquest primer torneig interseleccions són els següents:

Catalunya nord (Girona)

Sub-15

Aina Mas
Ángela Guerrero
Ayelen Montero
Constanza Martínez
Maria Rio
Marina Farré
Marta Sert
Abel López
Alex Prat
Carles Piqueras
Javier Mesa
Jose Antonio Calvo
Marc Regincòs
Víctor Puertas

Sub-17

Júlia Cano
Júlia Combis
Juliette Marín
Violeta Martínez
Vasilisa Bashegurova
Alberto Domínguez
Álvaro González
David Puertas
Mikel Sánchez
Monsif Kathar
Quim Espadalé

Catalunya est (Barcelona)

Sub-15

Luis Hernández
Albert Soto
Albert Góngora
Pau Segura
Ramón Quirós
Adrià Margaix

Aitana Segura
Anna Grimau
Maria García
Kálkidan Mimó
Paula Mínguez
Ona Pitarch

Sub-17

Juanjo Tascones
Xavier Sabaté
Pablo Marañón
Oriol Laseras
Roc Margaix
Iván Cortés

Judit Fernández Pena
Judit Fernández Gran
Namar Alimbau
Yaiza Mínguez
Maria Guix
Alicia Fernández

Sub-19

Daniel Fernández
Alberto Urrea
Óscar Sándhis
Adrián Quirós
Albert Padilla
Ahmed El Mallali
Pol Sánchez

Andrea Ceballos
Alba Rosa
Diana Llovera
Mari Hernández
Aida Rodríguez
Clara Cruz
Cristina del Río
Raquel Cancela

 

Catalunya oest (Lleida)

Sub-15

Cristina Cameán
Laia Miquel
Paula Estaun
Maria Hernandez (SUD)
Joan Simarro
Marc Jimenez
Víctor Miró
Tomás Bussano
David Marsal

Sub-17

Joan Simarro
Marc Jimenez
Tomás Bussano
Anna Jové
Sílvia Siuraneta
Andrea Oliver
Andrea García (SUD)

Sub-19

Quim Triviño
Aaron Marín
Javi Estaun
Marc Jimenez
Tomás Bussano
Ester Pedra
Alba Naranjo
Maria Roig
Laura Grau
Catalunya sud (Vilanova i la Geltrú).

Sub-19

Dani Gatpandan
Adri Juez
July Sanchez
Andrea Godoy
Judith Ramos
Alba Rosillo
Andrea García
María Hernández
Aroa Balleste
Federico Sánchez
Ángel Custodio