Lliga Catalana de Korfbal 2020-2021 (1a Divisió)

CLASSIFICACIÓ GENERAL (a la fi de la lliga regular):

POSICIÓ EQUIP PUNTS JUG PTS. VIC PTS. EMP GF GC DIF
1 Platja d’Aro KC “A” 11 6 10 1 173 -65 108
2 K. Assesoria Vallparadís “A” 11 6 10 1 178 -73 105
3 CK Castellbisbal 8 6 8 0 108 -103 5
4 CK Badalona 6 6 6 0 97 -115 -18
5 Sant Llorenç KC 4 6 4 0 70 -119 -49
6 K. Assesoria Vallparadís “B” 2 6 2 0 76 -115 -39
7 Platja d’Aro KC “B” 0 6 0 0 50 -162 -112

* En cas d’empat a punts en la classificació (art.59.a del RED): “Si els equips empatats són dos, es tindrà en compte en primer lloc els punts aconseguits en els partits individuals disputats entre ells, resultant equip guanyador l’equip que sumi més punts. Si els dos equips tenen el mateix número de punts, es resoldrà per la diferencia de cistelles, a favor i en contra, en la suma dels partits disputats entre ells. Si persistís l’empat, es tindrà en compte la diferència de les cistelles a favor i en contra del global, i si persistís, es resoldrà sobre el quocient resultant de dividir el número de cistelles a favor entre el número de cistelles en contra, de tots els partits disputats, resultant guanyador l’equip amb el quocient més elevat.”

RESULTATS FASE FINAL: 12-13 de juny de 2021
LLOC:
Poliesportiu Municipal De Sant Llorenç de Terrassa
Retransmissió en directe via Instagram Live a: www.instagram.com/ckvallparadis
Dissabte, 17:45h* (Semifinal 1)
Platja d’Aro KC A – CK Badalona (22-12)
Dissabte, 19:30h (Semifinal 2)
K. Assesoria Vallparadís A – CK Castellbisbal (25-16)
Diumenge, 12:30h (Final) K. Assesoria Vallparadís A – Platja d’Aro KC A (32-29)
*Nou horari respecte de l’anunciat inicialment

NOTICIES RELACIONADES AMB LA FASE FINAL:

RESULTATS (Ajornaments #2): 5-6 de juny de 2021
Dijous 3/6, 20:20h (J5) K. Assesoria Vallparadís A – Sant Llorenç KC (36-9)
Dissabte, 16:00h (J3)
Sant Llorenç KC – Platja d’Aro KC B (21-10)
Dissabte, 17:45h (J6) K. Assesoria Vallparadís B – CK Badalona (15-19)
Diumenge, 13:00h (J6) CK Castellbisbal – Platja d’Aro KC A (10-28)
Sortejos d’equips com a locals: 123

RESULTATS (Jornada 7): 29-30 de maig de 2021
Dissabte, 18:00h Platja d’Aro KC A – CK Badalona (33-16)
Dissabte, 19:30h
K. Assesoria Vallparadís B – Sant Llorenç KC (15-16)
Diumenge, 11:00h CK Castellbisbal – K. Assesoria Vallparadís A (18-30)
Diumenge, 12:30h (AJ-J2) CK Badalona – Platja d’Aro KC B (29-13)

RESULTATS (Jornada 6): 22-23 de maig de 2021
Dijous (20/5), 20:15h (AJ-J4) Platja d’Aro KC B – Platja d’Aro KC A (8-36)
Dissabte, 16:00h (AJ-J5)
K. Assesoria Vallparadís B – Platja d’Aro KC A (6-29)
Dissabte, 17:45h (J6) K. Assesoria Vallparadís A – Platja d’Aro KC B (42-7)

RESULTATS (Jornada 5): 15-16 de maig de 2021
Dissabte, 18:30h Platja d’Aro KC B – CK Castellbisbal (9-20)

RESULTATS (Jornada 4): 8-9 de maig de 2021
Dissabte, 17:45h K. Assesoria Vallparadís A – CK Badalona (25-7)
Dissabte, 19:30h Sant Llorenç KC – CK Castellbisbal (9-18)

RESULTATS (Ajornaments #1): 1-2 de maig de 2021
Diumenge, 11:00h (J2) CK Castellbisbal – K. Assesoria Vallparadís B (23-14)

RESULTATS (Jornada 3): 24-25 d’abril de 2021
Dissabte, 18:00h (J2) Platja d’Aro KC A – Sant Llorenç KC (27-5)
Diumenge, 19:30h K. Assesoria Vallparadís A – K. Assesoria Vallparadís B (25-12)
Diumenge, 11:00h CK Castellbisbal – CK Badalona (19-13)

RESULTATS (Jornada 2): 17-18 d’abril de 2021
Tots els partits d’aquest cap de setmana es van ajornar per prevenció sanitaria.

RESULTATS (Jornada 1): 10-11 d’abril de 2021
Diss. 16:00h Platja D’aro KC B – K. Assesoria Vallparadís B (3-14)
Diss. 18:00h Platja D’aro KC A – K. Assesoria Vallparadís A (20-20)
Diss. 19:30h Sant Llorenç KC – CK Badalona (10-13)

Classificació de màxims encistelladors/res

*Classificació final definitiva

COGNOMS/NOM CLUB TOTAL J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7
1 Puertas, David PKC A 37 9 7 X 7 8 6
2 Jané, Daniel VALLPA A 26 2 X 2 5 4 6 7
3 Álvarez, José PKC A 24 3 0 X 5 6 3 7
4 Padilla, Albert CKC 22 X 6 4 4 2 5 1
5 Vert, Jordi VALLPA B 21 4 3 4 X 2 5 3
6 Fernández, Daniel VALLPA A 19 X 6 2 5 6
7 Merouné, Youssef BAD 18 L 5 2 3 X 3 5
8 Fornieles, Raúl CKC 14 X 1 2 0 9 1 1
9 Piqueras, Carles PKC A 14 1 2 X 3 3 2 3
10 Amine, Yassin PKC B 14 1 2 3 3 3 2 X
11 Arjona, David SLKC 13 1 0 5 3 2 X 2
12 Llovera, Àlex VALLPA A 12 3 X 2 1 3 2 1
13 Quirós, Adrià VALLPA A 12 2 X 3 0 2 4 1
14 García, Adrià CKC 12 X 3 3 5 0 1 0
15 López, Pedro CKC 12 X 3 3 0 1 1 4
16 Resmella, David CKC 12 X 3 1 3 0 1 4
17 González, Álvaro PKC A 12 1 1 X 2 2 3 3
18 Quirós, Ramón VALLPA B 10 0 3 2 X 1 1 3
19 Sanchiz, Oscar VALLPA A 9 2 X 0 3 1 3 0
20 Sierra, Miguel SLKC 9 1 1 3 0 1 X 3
21 Prat, Àlex PKC B 9 1 7 1 X
22 Leiva, Adrià VALLPA A 8 2 X 1 4 1
23 Medina, Sergi SLKC 8 3 0 3 0 1 X 1
24 Ali, Suliman BAD 7 1 3 2 X 0 1
25 Castro, Juan Fco. BAD 7 2 0 0 1 X 2 2
26 Ceballos, David VALLPA B 7 1 1 X 0 2 3
27 Ceballos, Guillem VALLPA B 7 1 2 X 1 0 3
28 Quirós, Ivan VALLPA B 7 0 1 1 X 0 4 1
29 Sánchez, Octavio BAD 6 2 4 0 X
30 Sierra, Àlex SLKC 6 1 1 1 0 X 3
31 Combis, Temi PKC B 6 0 4 0 2 X
32 Ortiz, Francesc CKC 5 X 1 1 1 2 0 0
33 López, David BAD 5 0 3 0 0 X 1 1
34 Amghit, Ahmed PKC B 4 0 0 2 2 0 X
35 Enfedaque, Oriol CKC 3 X 1 0 0 1 1
36 Puertas, Víctor PKC A 3 X 3
37 Morales, Jesús BAD 3 0 0 0 2 X 0 1
38 Quirós, Adrià VALLPA B 3 3 X
39 Escardíbul, Alexis VALLPA A 2 X 2 0
40 Prat, Àlex PKC A 2 X 0 2
41 Pascual, Aleix SLKC 2 0 0 1 1 X 0
42 Peguero, Jordi SLKC 2 0 1 1 0 0 X 0
43 Sánchez, Marc SLKC 2 0 0 2 0 X 0
44 Álvarez, Èric VALLPA B 2 1 1 0 X 0 0 0
45 Barrull, Albert CKC 1 X 1
46 Amine, Yassine PKC A 1 X 1
47 Combis, Temi PKC A 1 0 X 1 0 0 0
48 Rodríguez, Agustín BAD 1 X 0 1
49 Vera, Mario BAD 1 X 1
50 Jamal, Sofian PKC B 1 0 0 1 X
51 Llensà, Pau PKC B 1 0 1 0 0 0 0 X
52 Yeste, Antonio VALLPA B 1 0 0 X 0 0 1
COGNOMS/NOM CLUB TOTAL J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7
1 Moraleda, Míriam VALLPA A 34 5 X 3 6 7 6 7
2 Combis, Júlia PKC A 26 3 3 X 6 2 7 5
3 González, Claudia PKC A 25 1 5 X 4 7 2 6
4 Ruiz Zapata, Jeanny BAD 21 4 6 2 0 X 5 4
5 Rosa, Alba VALLPA A 19 0 X 1 2 5 6 5
6 García, Maria VALLPA A 16 2 X 4 1 4 5 0
7 Martínez, Berta PKC A 16 1 3 X 4 4 3 1
8 Tobaruela, Laura VALLPA A 14 2 X 0 3 2 4 3
9 Hernández, Mari CKC 14 X 4 3 2 3 0 2
10 Plaza, Judith BAD 11 3 4 1 0 X 3 0
11 Rodriguez, Aida CKC 8 X 0 0 1 3 0 4
12 Huayanabe, Melenny BAD 8 0 4 1 1 X 2
13 Cabezas, Patricia VALLPA A 7 0 X 3 0 3 1 0
14 Bashegurova, Vasilisia PKC A 7 0 2 X 4 1 0 0
15 Sala, Iona PKC B 7 1 1 1 3 1 X
16 García, Jennifer BAD 6 1 4 0 0 X 1
17 Garcia, Marina SLKC 6 2 0 0 1 2 X 1
18 Marcos, Judit SLKC 6 0 0 3 1 0 X 2
19 Sierra, Marina SLKC 6 0 2 1 1 1 X 1
20 Moraleda, Judit VALLPA B 6 2 2 1 X 1 0 0
21 Soriano, Julia VALLPA B 6 3 X 1 1 1
22 Gutiérrez, Aida SLKC 5 1 0 0 1 0 X 3
23 Pascual, Georgina SLKC 4 1 3 0 0 X 0
24 Militello, Lea PKC B 4 0 1 0 1 1 1 X
25 Marañón, Sofia VALLPA B 4 1 1 1 X 0 0 1
26 Sala, Iona PKC A 3 3 X 0 0
27 Karram, Hounayda BAD 3 0 0 1 0 X 2 0
28 Trigueros, Aina PKC B 3 0 2 0 1 X
29 Cuenca, Paola CKC 2 X 1 0 1 0 0 0
30 Moya, Sandra CKC 2 X 1 1 0 0 0
31 García, María vb 2 X 2
32 Anducas, Meritxell CKC 1 X 0 0 0 0 1
33 Castillo, María PKC A 1 1 X
34 Trigueros, Aina PKC A 1 1 X 0 0
35 Lopez, Avril PKC B 1 0 0 1 0 0 0 X
36 Soriano, Julia VALLPA B 1 1 0 X