Lliga de 2a Divisió de Korfbal 2018-19

  • Calendari general provisional actualitzat de jornades de lliga (excel): goo.gl/ibDpDK

– Els partits vs Lladonosa es resolen 10-0 en favor del rival.
– A efectes de classificació pels play-off de final de lliga de 2a Divisió, el 1r classificat de cada grup jugarà contra el 2n de l’altre grup, independentment de la posició final que ocupin tots les equips en la classificació general conjunta.

EQUIPS PARTICIPANTS – GRUP A: 

  • Platja d’Aro KC B
  • CK Vallparadís B
  • CK Castellbisbal B
  • CK Montcada B
  • KC Barcelona B

EQUIPS PARTICIPANTS – GRUP B: 

  • AEE Miró A (Montcada i Reixac)
  • CK Vacarisses A
  • CK Badalona
  • Sant Llorenç KC (Terrassa)
  • AEE Lladonosa (Lleida)

Classificació de màxims encistelladors

COGNOMS/NOM CLUB TOTAL J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7 J8 J9 J10 J11 J12 J13 J14
1 Quirós, Adrià VALLPA 42 5 x 2 5 4 9 x 6 7 4
2 Quirós, Ivan VALLPA 40 5 4 x 3 5 4 7 x 6 3 3
3 Delgado, Edgar KCB 38 3 6 4 4 x 3 6 2 x 10
4 Castro, Juan Fco. BAD 38 3 5 x 6 x 3 8 x 7 6 0
5 Fornieles, Raúl CKC 36 8 3 3 x 1 6 4 4 4 x 3
6 Llop, Albert CKC 36 5 4 1 x 3 5 1 5 6 x 6
7 Radua, Dani PKC 35 x 1 1 9 10 5 2 4 3
8 Góngora, Albert MIRÓ 34 4 x 1 4 x 5 7 10 3
9 Margaix, Adrià KCB 27 3 3 3 4 x 5 1 x 2 6
10 Segura, Pau MIRÓ 27 4 x 4 2 x 5 4 2 6
11 Góngora, Javier VAC 25 2 x 2 x 3 1 5 5 7
12 Guzmán, David SLKC 24 2 5 6 x 1 4 2 4
13 Sánchez, Octavio BAD 23 2 x 5 x 3 3 x 3 3 4
14 Sierra, Miguel SLKC 23 4 5 4 x 5 5 0 0
15 Resmella, David MONT 19 4 x 3 4 4 x 1 0 3
16 Quirós, Ramón VALLPA 17 4 0 x 0 4 1 3 x 0 4 1
17 Mirón, Andrés BAD 17 3 1 x 1 x 5 1 x 3 3
18 Martínez, Isaac VAC 17 3 x 5 x 0 3 2 3 1
19 Enfedaque, J. Oriol MONT 16 0 x 2 4 1 x 1 3 2 1 2
20 Góngora, Oriol MIRÓ 16 4 x 1 2 x 2 2 5
21 Giménez, Jordi KCB 15 2 5 4 1 x 0 3 x
22 Sánchez, Mikel PKC 15 x 1 2 2 1 2 4 3
23 Valverde, Dani VAC 15 3 x x 1 0 3 7 1
24 Merouné, Youssef BAD 14 1 0 x 1 x 0 5 x 2 3 2
25 Puertas, Víctor PKC 13 x 1 3 1 2 2 0 1 3
26 López, Paris MONT 12 4 x 4 2 1 x 1
27 Almirall, Pau SLKC 12 4 1 x 3 2 0 2
28 Cañízar, Rubén SLKC 12 1 2 0 x 0 1 6 2
29 Martin, Rubén KCB 11 0 4 0 1 x 0 0 0 x 2 4
30 Ceballos, David VALLPA 11 4 0 x 2 1 0 x 1 3
31 Llovera, Àlex VALLPA 11 3 1 x 2 2 0 x 3
32 Kemperdick, Damien PKC 11 x 1 4 3 1 2
33 Vila, Víctor VAC 11 1 x 3 x 1 1 2 2 1
34 Horvarth, Simon KCB 10 0 2 3 x 0 0 2 x 1 2
35 Sabaté, Xavier CKC 10 2 1 x 3 2 1 1 x
36 Zamora, Mael VAC 10 0 x 1 x 0 0 0 5 3 1
37 Ibáñez, Alejandro MONT 9 0 x 1 0 1 x 3 0 1 1 2
38 Combis, Temi PKC 9 x 0 1 0 2 4 0 2 0
39 Menor, David BAD 8 0 x 1 x 3 1 x 1 2
40 Fernández, Daniel VALLPA 7 0 1 x 2 0 1 2 x 1
41 Ortiz, Francesc CKC 7 1 1 0 x 0 0 4 1 x
42 González, Álvaro PKC 7 x 2 2 1 0 1 1
43 Ali, Suliman BAD 7 1 0 x 0 x 0 0 x 2 0 4
44 López, David BAD 7 1 0 x 1 x 0 x 1 0 4
45 Segura, Pau MONT* 6 x x 3 3
46 Barrull, Albert MONT 5 1 x x 1 3 0
47 Laseras, Oriol VAC 5 x 1 x 0 2 2 0 0
48 Gómez, Jordi KCB 4 0 0 0 x 0 1 2 x 1
49 Góngora, Albert MONT* 4 x x 4
50 Rey, Ángel MONT 4 1 x 2 1 x 0 0
51 Giménez, Mario MIRÓ 4 0 x 0 1 x 0 1 1 1
52 Aparício, Miquel KCB 3 0 2 x 0 0 1 x 0 0
53 Delgado, Enric KCB 3 x 1 2 x 0
54 Peguero, Jordi SLKC 3 0 0 0 x 0 1 2
55 Bacardit, Josep MONT* 2 x x x x x x 0 0 1 0 1
56 Juez, Adrián MONT 2 x 2 x
57 Álvarez, Èric VALLPA 2 0 x 0 1 1 0 x 0 0 0
58 Fernández, Ángel CKC 2 0 0 0 x 0 0 0 0 1 x 1
59 González, David VAC 2 x 0 x 1 1 0
60 Vert, Jordi VALLPA 1 x x x x x x x x 0 1 0
61 Arguedas, Víctor CKC 1 0 x 1 x
62 Hernández, Luís MIRÓ 1 x 1 0 x
63 Jiménez, Luis Pablo MIRÓ 1 1 x 0 0 x 0 0
64 Rodríguez, Pol MIRÓ 1 x x 1
65 Soto, Albert MIRÓ 1 0 x x 0 1
66 Medina, Sergi SLKC 1 x 1
67 Tascones, Juanjo SLKC 1 0 x 0 1
COGNOMS/NOM CLUB TOTAL J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7 J8 J9 J10 J11 J12 J13 J14
1 Cuenca, Paola MONT 33 1 x 3 6 4 x 3 6 7 2 1
2 Plaza, Judith BAD 33 4 10 x 5 x 1 4 x 3 2 4
3 Cruz, Clara MONT 31 0 x 5 2 3 x 2 6 2 4 7
4 García, María VALLPA 21 2 1 x 3 2 4 2 x 2 5
5 Campos, Marina VAC 21 3 x 3 x 5 1 2 4 3
6 Subils, Lara MONT 20 3 x 5 1 x 4 2 3 2
7 Pitarch, Ona KCB 18 1 1 1 x 6 2 x 2 5
8 Mesri, Salma PKC 18 x 1 0 4 4 2 1 3 3
9 Cabezas, Patricia VALLPA 17 1 1 x 1 1 2 1 x 4 1 5
10 Castillo, María PKC 17 x 3 6 0 0 2 3 2 1
11 García, Iris CKC 15 2 2 1 x 0 1 3 4 1 x 1
12 Combis, Júlia PKC 15 x 2 2 1 0 0 6 1 3
13 Mimó, Kalkidan CKC 13 2 1 3 x 3 0 1 1 x 2
14 Segura, Aitana MIRÓ 13 1 x 3 0 x 4 2 1 2
15 Visconti, Cristina SLKC 12 2 x x x 4 3 3 0
16 Tomás, Laura KCB 10 1 1 2 x 2 0 x 2 2
17 Segura, Aitana MONT* 9 x 4 1 x 1 0 3 0
18 Tobaruela, Laura VALLPA 9 1 x 1 1 0 x 4 2
19 Moya, Sandra CKC 9 0 3 0 x 1 1 1 1 1 x 1
20 Mas, Aina PKC 9 x 0 0 1 1 3 0 2 2
21 Hendrikse, Nora MIRÓ 9 2 x 2 0 x 0 2 3
22 Sitges, Sandra VALLPA 8 3 0 x 1 1 0 x 0 2 1
23 Marañón, Sofía VAC 8 2 x 3 x 0 0 1 2 0 0
24 Sedano, Alba MONT 7 2 x 2 0 x 0 2 0 1
25 García, Jennifer BAD 7 3 3 x 1 x 0 x
26 Artés, Aina MIRÓ 7 0 x 0 x 3 3 1 0
27 Gomara, Anna KCB 6 1 1 0 0 x 3 0 0 x 1
28 Moraleda, Judit VALLPA 5 1 0 x 0 0 2 0 x 1 0 1
29 Muelas, Elisabeth CKC 5 0 2 x 0 2 1 0 0 x 0
30 Ortega, Anabel VAC 5 1 x 0 x 0 0 1 1 1 1
31 Pagès, Eugènia VAC 4 x 0 x 1 1 1 0 0 1
32 González, Patrícia SLKC 4 1 1 0 x 0 2 0
33 Ramón, Eva SLKC 4 x 1 1 1 1
34 Tascones, Mireia SLKC 4 2 1 1 x 0 0
35 Filova, Zuzana KCB 3 0 0 x 2 0 x 1
36 Lambooij, Floor KCB 3 1 2 0 x x
37 Muñoz, Daniel CKC 3 0 0 0 x 0 1 1 0 0 x 1
38 Pérez, Emma PKC 3 x 2 0 1 0
39 Hakobian, Lilit BAD 3 2 0 x 0 x 1 x
40 Huayanabe, Melenny BAD 3 0 0 x 1 x 0 2 x 0 0 0
41 Rodríguez, Aitana MIRÓ 3 0 x 2 1 x 0 0
42 Laseras, Alba VAC 3 x x 1 0 1 0 1
43 Salvador, Clara SLKC 3 0 0 x 3 0 0 0
44 Hereza, Júlia KCB 2 2 x x
45 Hendrikse, Nora MONT* 2 x x 2 0
46 Mir, Ester VALLPA 2 0 1 x 1 0 0 x 0 0 0
47 Cano, Júlia PKC 2 x 1 1 0 0 0 0 0
48 Bonet, Emma BAD 2 x x 1 x 0 0 1
49 Jiménez, Glenda MIRÓ 2 0 x 1 0 x 1 0 0 0
50 Aventín, Idoya VAC 2 x x 1 1
51 Gutiérrez, Aida SLKC 2 1 1 0 x 0 0 0
52 Soler, Queralt SLKC 2 0 2 0 x 0
53 Gallastegui, Oihana KCB 1 x x 1 0
54 Gay, Emma KCB 1 x x x x x x 0 x 1
55 Grau, Andrea KCB 1 0 0 0 1 x 0 0 x 0 0
56 Ortiz, Marta KCB 1 x 1 x
57 Morales, Montserrat VALLPA 1 0 x 0 0 0 0 x 0 0 1
58 Marín, Alba CKC 1 0 0 0 x 0 0 1 0 0 x 0
59 Tamayo, Victória CKC 1 0 0 0 x 0 0 0 1 x 0
60 Anaya, Isabel BAD 1 x x 0 1 x
61 Karram, Hounayda BAD 1 x x x x x x x x 0 0 1
62 López, Montse SLKC 1 x 0 1
63 Marcos, Judit SLKC 1 0 1 0 x 0
64 Pascual, Georgina SLKC 1 x x x x x 1 0