Segona Divisió Nacional

TEMP. 2016-17 Informació

*El 14 d’octubre de 2016 finalitza el període per fer canvis i ajornaments per part dels clubs. Un cop finalitzat aquest període només es podran ajornar partits per motius de força major.

FINALS NACIONALS DE LLIGA (10/juny/2017 al Pavelló Pardinyes de Lleida):
Notícia campions (11/juny/2017): El Sant Lloren KC “B” aconsegueix el doblet a 2ª Divisió
Prèvia (28/maig/2017): www.korfbal.cat/vallparadis-kcb-finalistes-lliga-top

FINAL 2ª DIVISIÓ 2016-2017 (finalitzada):
AEE Lladonosa 17 – Sant Llorenç KC “B” 18 [Gol d’or] (acta)

– DATA i HORA: Dissabte, 10/juny/2017, 16:00h
– LLOC: Poliesportiu Municipal De Pardinyes
– ADREÇA: Avinguda de Tortosa, 0 (25005 Lleida)

PLAY-OFFS 2016-2017:

1r partit: 20-21 Maig
CK Lleida 18 – Sant Llorenç KC “B” 16 (20/5/2017 – 15:00)
AEE Miró 15 – AEE Lladonosa 17 (21/5/2017 – 10:30)

2n partit: 27-28 Maig
Sant Llorenç KC “B” 17 – CK Lleida 16 (27
/5/2017 – 17:30)
AEE Lladonosa 14 – AEE Miró 15 (28/5/2017 – 10:30)

3r partit (si cal): 3-4 Juny
CK Lleida 16 – Sant Llorenç KC “B” 22 (3/6/2017 – 16:00)
AEE Miró 10 – AEE Lladonosa 14 (3/6/2017 – 17:00)

MÀXIMS ENCISTELLADORS: Classificació final actualitzada a 15/maig/2017

[Dades revisades en detectar-se alguns errors en l’assignació de punts en determinats partits un cop revisats els vídeos d’aquests.]

NOIS

COGNOMS/NOM CLUB TOTAL J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7 J8 J9 J10 J11 J12 J13 J14 J15 J16 J17 J18
1 Romero, Àlex LLADO 83 1 4 4 7 4 4 7 3 4 5 8 8 7 7 5 5
2 Fornieles, Raúl CKC 68 4 6 6 1 3 5 8 2 6 3 6 4 7 4 3
3 Delgado, Edgar KCB 68 7 4 7 9 5 4 5 4 12 1 3 3 3 1
4 Segura, Pau MIRÓ 60 1 3 3 2 4 6 1 5 4 3 7 5 10 3 3
5 Margaix, Roc KCB 54 2 2 2 2 5 2 2 7 3 6 6 2 5 8
6 Ybarz, Jordi CKL 52 3 8 7 4 4 4 3 6 3 2 5 2 1
7 Sierra, Miguel SLKC 52 4 6 4 5 2 4 3 5 1 2 6 3 3 4
8 Laseras, Oriol VAC 48 3 3 2 5 1 3 2 6 3 1 3 1 3 4 4 4
9 Guzmán, David SLKC 46 7 2 3 4 4 5 3 5 3 8 2
10 Góngora, Oriol MIRÓ 44 0 4 2 0 0 2 6 8 4 3 3 1 4 5 2
11 Resmella, David MIRÓ 42 1 3 5 5 3 5 3 1 2 1 0 2 5 3 3 0
12 Sánchez, Octavio BAD 41 3 4 1 0 3 3 3 1 3 6 5 6 3
13 Rosario, Joel LLADO 41 8 5 6 6 6 4 6
14 Figueras, Albert CKL 40 5 2 3 1 3 2 4 5 0 5 2 3 1 4
15 Merouné, Youssef BAD 37 1 3 4 1 2 3 5 0 1 4 2 2 4 3 2 0
16 Marín, Aaron CKL 35 1 1 2 3 0 0 1 0 3 6 4 10 1 3
17 Martín, Rubén KCB 31 1 4 2 1 1 1 6 1 3 5 3 2 1
18 Cebrián, Àlex LLADO 29 2 3 2 2 5 8 1 2 1 0 2 1
19 Martínez, Josep M. SLKC 28 3 0 6 4 2 6 2 0 1 3 1
20 Góngora, Albert MIRÓ 27 6 2 2 0 1 1 1 2 2 2 4 4
21 Pozuelo, J. Ramón UKSA 27 2 2 1 4 0 3 1 7 7
22 Oliva, Albert LLADO 26 0 2 5 3 4 3 0 1 1 2 1 0 0 4
23 Bussano, Tomás LLADO 25 3 4 3 5 3 1 5 1
24 Ibánez, Alejandro UKSA 23 1 3 1 4 1 3 2 0 3 2 3
25 Arguedas, Víctor CKC 20 1 3 1 3 1 0 0 2 4 2 2 1
26 Sabaté, Xavi CKC 20 0 2 1 0 2 3 2 1 2 2 1 4
27 Montoy, David CKL 20 1 2 1 3 1 4 1 3 4 0
28 Mirón, Andrés BAD 19 0 3 5 4 4 2 1
29 Ortiz, Francesc CKC 19 1 0 0 0 0 0 5 2 3 2 1 3 2
30 Estaun, Javier CKL 19 0 3 2 3 2 1 1 5 1 1
31 Pérez, Juan Carlos SLKC 18 1 1 3 1 1 4 1 4 0 0 2
32 Menor, David BAD 16 2 0 0 1 1 1 1 0 2 0 2 2 0 2 0 2
33 Margaix, Adrià KCB 15 1 1 1 1 0 2 2 0 4 2 0 1
34 Moles, Sergi UKSA 15 2 2 1 0 3 1 2 1 2 1
35 Gómez, Jordi CKC 14 1 2 5 0 2 2 0 2
36 Gasia, Jaume CKL 14 2 0 1 0 1 4 1 1 4 0
37 Cabello, David VAC 14 1 0 2 4 1 2 1 1 1 1 0 0
38 De Riba, Daniel CKC 13 0 2 7 4
39 Triviño, Quim LLADO 12 0 0 2 2 4 2 2
40 Aguilar, Adrià CKL 10 0 0 0 2 0 0 1 0 0 3 1 3
41 Martínez, Isaac VAC 10 1 1 4 2 2
42 Malo, Jonathan KCB 9 4 2 1 0 2
43 Martínez, Isaac VAC 9 1 0 0 2 1 2 2 1
44 Jiménez, Sergio UKSA 9 1 3 1 1 0 3
45 Molina, Marc MIRÓ 8 0 0 0 1 1 0 1 0 0 0 1 1 0 1 2
46 Vila, Víctor VAC 8 1 2 1 2 1 1 0 0
47 Martínez, David UKSA 8 0 1 1 1 2 2 1
48 López, David BAD 7 0 1 1 0 0 0 1 0 0 0 0 1 0 3 0 0
49 Llop, Albert CKC 7 2 3 1 1
50 González, David VAC 7 1 0 0 0 1 2 1 2
51 Peguero, Jordi SLKC 7 1 3 0 0 3 0 0
52 Miró, Víctor LLADO 7 1 0 0 2 0 0 0 2 1 1
53 Puertas, José SLKC 6 0 0 0 2 0 0 0 2 0 0 1 1
54 Rosa, Luís SLKC 6 0 6
55 Gálvez, Carlos BAD 5 1 0 1 0 1 0 0 1 0 1 0
56 Huguet, Aitor KCB 5 2 2 1
57 Granados, Juan Ramón UKSA 5 0 0 0 0 1 0 2 1 1
58 Sastre, Miquel CKC 4 0 0 1 1 0 1 0 1 0
59 Jiménez, Luis Pablo MIRÓ 4 0 1 2 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0
60 López, Daniel CKL 3 1 0 1 1 0 0
61 Hernández, Luís MIRÓ 3 1 1 1 0 0
62 Carvallo, David VAC 3 1 0 0 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0
63 Zamora, Mael VAC 3 0 0 0 1 0 1 0 0 1 0
64 Sanchiz, Marc SLKC 3 0 2 0 0 0 0 1
65 Cases, Oriol LLADO 3 0 0 0 0 0 2 0 0 1 0 0
66 Rodríguez, Adrià LLADO 3 0 1 0 0 2 0 0
67 Jordà, Miguel BAD 2 1 1 0 0 0 0 0 0 0
68 Suárez, Javier BAD 2 0 0 2 0 0 0
69 Beyart, Bas KCB 2 2
70 Simarro, Joan LLADO 2 0 0 0 0 1 0 1 0
71 Pi, Roger CKC 1 1 0 0 0 0 0 0
72 Aparício, Miquel KCB 1 0 0 0 0 0 1
73 Hernández, Joan KCB 1 0 0 0 1 0
74 Giménez, Mario MIRÓ 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0
75 González, Eloy VAC 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
76 Ortega, Arnau VAC 1 1
77 Sabanés, Christian SLKC 1 0 0 0 0 0 0 1
78 Fernández, Iván UKSA 1 0 1

 

NOIES

COGNOMS/NOM CLUB TOTAL J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7 J8 J9 J10 J11 J12 J13 J14 J15 J16 J17 J18
1 Sales, Lorena CKL 53 3 2 4 5 6 3 0 3 3 3 3 2 4 2 3 7
2 Cuenca, Paola MIRÓ 45 2 6 0 2 3 9 1 3 3 0 0 3 5 3 0 5
3 Plaza, Judith BAD 43 0 2 2 4 3 2 2 2 4 3 3 3 2 3 4 4
4 Sales, Meritxell CKL 40 3 1 3 2 4 3 2 2 0 3 4 2 2 3 2 4
5 Campos, Marina VAC 40 3 1 1 6 1 2 3 4 5 2 1 3 2 2 4
6 Salvador, Alicia SLKC 37 4 0 4 1 1 3 3 2 3 3 7 4 2
7 Aranda, Marta SLKC 35 2 2 1 1 3 2 3 1 3 3 3 1 3 3 4
8 Roig, Maria LLADO 35 1 1 2 0 1 2 5 0 3 1 4 3 2 2 4 4
9 García, Jennifer BAD 34 0 3 0 6 4 1 0 4 1 1 3 2 4 2 3
10 Gasia, Maria CKL 32 1 1 3 2 4 0 3 2 3 1 3 2 2 0 2 3
11 Segura, Aitana MIRÓ 30 4 2 5 1 2 2 0 2 2 3 1 1 4 1 0 0
12 Cruz, Clara MIRÓ 28 0 1 1 2 3 2 1 1 4 2 4 2 4 0 1
13 Ramón, Eva SLKC 26 3 2 1 2 0 5 3 3 0 0 4 3
14 Moya, Sandra CKC 24 1 2 1 3 2 3 0 2 0 1 2 1 3 3 0
15 Cobo, Laura LLADO 24 1 0 4 1 4 1 2 2 1 1 0 4 0 3
16 Cabré, Sònia KCB 20 2 2 4 1 2 0 3 2 4
17 Fernández Pena, Judit MIRÓ 19 1 3 3 2 1 2 0 3 0 0 3 1
18 López, Montse SLKC 18 2 3 2 0 1 5 1 0 1 3
19 El Fadil, Aicha UKSA 18 3 3 3 3 3 1 2 0
20 Grau, Laura CKC 16 1 0 0 1 0 3 0 2 2 0 2 2 3
21 Sandoval, Rosa LLADO 15 2 1 3 1 1 2 4 1
22 Anaya, Isabel BAD 14 0 2 3 2 3 0 0 1 1 0 1 1 0 0
23 Fernández, Alícia UKSA 13 1 1 0 1 1 1 4 2 2
24 Pedra, Ester LLADO 13 2 0 2 1 0 0 2 0 1 0 0 1 0 1 2 1
25 Fornieles, Emma CKC 12 0 2 0 0 2 0 1 0 2 1 0 0 3 1
26 Bernat, Sílvia CKL 11 0 2 0 0 1 2 0 0 0 0 0 2 2 2
27 Ramos, Sonia UKSA 11 0 0 2 0 2 2 0 1 0 3 1
28 Grau, Andrea UKSA 11 2 0 0 2 1 1 3 1 1 0
29 Soriano, Sheila KCB 10 2 1 0 1 1 2 0 1 1 1 0
30 Estaun, Paula LLADO 10 0 0 2 0 1 0 0 1 0 0 0 0 5 1
31 García, Andrea BAD 8 1 2 0 1 0 1 1 1 0 0 0 0 1 0
32 Sánchez C, Laia (35) CKC 8 2 2 3 0 1
33 Doménech, Núria CKC 7 0 1 0 0 0 1 2 0 1 1 1 0 0
34 Teruel, Mar KCB 7 1 1 0 1 2 2
35 Segura, Neus LLADO 7 0 2 1 1 0 0 0 1 0 0 0 2
36 Gallastegui, Oihana KCB 6 0 1 0 0 1 1 0 0 0 0 2 1 0
37 López S., Karen UKSA 6 0 1 0 1 2 1 0 1
38 Mimó, Kalkidan CKC 5 0 0 1 1 0 1 0 0 0 0 2 0 0 0
39 Balaña, Carla MIRÓ 5 1 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0 0 0 2 0 0
40 Sánchez, Laia (4) CKC 4 1 2 1 0
41 Mínguez, Yaiza KCB 4 0 0 0 0 1 0 0 0 0 2 1
42 Fernández Gran, Judith MIRÓ 4 0 1 3
43 Marañón, Sofía VAC 4 0 0 1 0 0 1 0 0 0 0 1 0 0 1 0
44 Bouzas, Judith VAC 4 0 1 1 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
45 Ortega, Anabel VAC 4 0 2 2 0 0 0
46 González, Patrícia SLKC 4 0 0 0 1 0 0 2 0 1 0
47 Laudo, Berta CKC 3 0 0 0 1 1 1 0
48 Ruiz, Cristina KCB 3 0 2 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0
49 Goyanes, Isis VAC 3 0 1 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0
50 Carnicé, Tània LLADO 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0
51 Pérez, Glòria CKC 2 0 0 2 0 0 0 0
52 Capparelli, Mª José KCB 2 0 0 0 0 2
53 Lunardi, Serena KCB 2 1 1 0 0 0
54 Marcos, Judit SLKC 2 0 0 0 0 0 0 1 1
55 García, Paula UKSA 2 0 0 1 1
56 Huayanabe, Melenny BAD 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
57 Molina, María KCB 1 0 1
58 Olmedo, Mar KCB 1 1 0 0 0
59 Hendrikse, Nora MIRÓ 1 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
60 Laseras, Alba VAC 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
61 Pagès, Eugènia VAC 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
62 Torres, Yazmina SLKC 1 0 1 0 0
63 Salvador, Clara SLKC 1 0 0 1 0
64 Sebastián, Ainoa SLKC 1 0 0 0 0 1 0 0
65 Sastre, Quima LLADO 1 0 0 1 0 0 0