Dissabte, desembre 3, 2022

Informació i participants

La falta d’equips suficients per a confeccionar una lliga potent i competitiva en categoria sub-20, ha fet que aquests s’hagin d’integrar a la 2a divisió. Per aquest motiu, i a diferència de l’any passat, aquesta lliga passarà a estar dividida en 2 grups de 5 equips, on els 3 millors equips de cada grup jugaran una 3a volta, classificant-se per a disputar la final els dos millors. Per la seva banda, els 2 darrers classificats de cada grup de la lliga regular, jugaran també una 3a volta entre ells per tal d’establir el rànquing definitiu a la classificació final de lliga d’aquesta categoria.

La distribució dels equips en un grup o altre en aquesta 2a divisió s’ha fet tenint en compte el nombre d’equips filials dels clubs i la classificació final aconseguida a la darrera temporada.

2a DIVISIÓ – Grup A 2a DIVISIÓ – Grup B
KC Barcelona B
CK Badalona B
CK Castellbisbal B
Platja d’Aro KC B
CK Vallparadís S20
KC Barcelona S20
Platja d’Aro KC S20
Sant Llorenç KC B
CK Vacarisses
CK Vallparadís B

J3 – Resultats

GRUP A
J3 | 27/11/22 – 10:30h | CK Castellbisbal B – CK Badalona B (18-2)
J3 | 27/11/22 – 11:45h | KC Barcelona B – CK Vallparadís S20 (27-17)

GRUP B
J3 | 26/11/22 – 17:00h | Platja d’Aro KC S20 – Sant Llorenç KC B (5-20)
J3 | 27/11/22 – 13:30h | KC Barcelona S20 – CK Vallparadís B (17-17)

J2 – Resultats

GRUP A
J2 | 19/11/22 – 17:00h | Platja d’Aro KC B – CK Castellbisbal B (10-31)
J2 | 19/11/22 – 19:00h | CK Badalona B – KC Barcelona B (10-31)

GRUP B
J2 | 20/11/22 – 11:00h | CK Vacarisses – KC Barcelona S20 (13-18)

J1 – Resultats

GRUP A
J1 | 12/11/22 – 16:00h | Platja d’Aro KC B – CK Vallparadís S20 (25-19)
J1 | 13/11/22 – 10:30h | CK Castellbisbal B – KC Barcelona B (23-17)

GRUP B
J1 | 12/11/22 – 16:00h | Sant Llorenç KC B – CK Vacarisses (19-6)
J1 | 12/11/22 – 18:00h | Platja d’Aro KC S20 – CK Vallparadís B (7-46)

Classificació (21/11/2022)

GRUP A

POSICIÓ EQUIP PUNTS JUG PTS. VIC PTS. EMP GF GC DIF
1 CK Castellbisbal B 6 3 6 0 72 -29 43
2 KC Barcelona B 4 3 4 0 75 -50 25
3 Platja d’Aro KC B 2 2 2 0 35 -50 -15
4 CK Vallparadís S20 0 2 0 0 36 -52 -16
5 CK Badalona B 0 2 0 0 12 -49 -37

 

GRUP B

POSICIÓ EQUIP PUNTS JUG PTS. VIC PTS. EMP GF GC DIF
1 Sant Llorenç KC B 4 2 4 0 39 -11 28
2 CK Vallparadís B 3 2 2 1 63 -24 39
3 KC Barcelona S20 3 2 2 1 35 -30 5
4 CK Vacarisses 0 2 0 0 19 -37 -18
5 Platja d’Aro KC S20 0 2 0 0 12 -66 -54

Classificació de màxims encistelladors/res

COGNOMS/NOM EQUIP TOTAL J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7 J8 J9 J10 J11 J12 J13 J14 J15
1 Hernández, Joan KCB B 20 5 9 6
2 Margaix, Martí KCB S20 11 3 8
3 Ceballos, Guillem VALLPA B 10 6 4
4 Quirós, Raül VALLPA S20 9 7 2
5 Llop, Albert CKC B 8 4 3 1
6 Prat, Àlex PKC B 8 6 2
7 Medina, Sergi SLKC B 8 5 3
8 Fornieles, Raúl CKC B 7 1 5 1
9 Hernández, Miquel KCB S20 6 3 3
10 Rabascall, Pau KCB S20 6 4 2
11 Puertas, Víctor VALLPA B 6 3 3
12 Ramos, Sergei VALLPA B 6 6 0
13 Amine, Yassine PKC B 6 3 3
14 Zamora, Mael VAC 6 2 4
15 Den Hoed, Willem KCB B 6 3 3
16 Pitarch, Martí KCB S20 5 2 3
17 Ceballos, David VALLPA B 5 5 0
18 Yeste, Antonio VALLPA B 5 4 1
19 Amghit, Ahmed PKC B 5 2 3
20 Vera, Mario BAD B 5 4 1
21 Almirall, Pau SLKC B 5 2 3
22 Quirós, Ramón VALLPA B 4 3 1
23 García, Adrià CKC B 4 2 2
24 Jorge, Cristóbal CKC B 4 0 2 2
25 Ortiz, Francesc CKC B 4 1 3
26 Horvarth, Simon KCB B 4 3 1
27 Sierra, Miguel SLKC B 4 4
28 Barrull, Albert CKC B 3 2 1
29 González, Eloy VAC 3 1 2
30 Martin, Rubén KCB B 3 1 2
31 Pitarch, Martí KCB B 3 3
32 Puertas, Víctor VALLPA S20 3 3
33 Ramos, Sergei VALLPA S20 3 3
34 Amine, Sofian PKC B S20 3 2 1
35 Garriga, Sergi PKC B S20 3 2 1
36 Giménez, Mario CKC B 2 0 1 1
37 Sánchez, Mikel PKC B 2 2 0
38 Morales, Jesús BAD B 2 1 1
39 Delgado, Enric KCB B 2 0 2
40 Margaix, Martí KCB B 2 2 0 0
41 Quirós, Ramón VALLPA S20 2 2
42 Tobaruela, Arnau VALLPA S20 2 2
43 Pascual, Aleix SLKC B 2 0 2
44 Peguero, Jordi SLKC B 2 2
45 El Mellali, Ahmed CKC B 1 1 0
46 Góngora, Albert CKC B 1 1
47 Amine, Soufian PKC B 1 1 0
48 Garriga, Sergi PKC B 1 0 1
49 Carrasco, Izan BAD B 1 1 0
50 Salvat, Josep BAD B 1 1 0
51 Cabanillas, David VAC 1 1 0
52 Garrido, Santiago VAC 1 0 1
53 Tascones, Juanjo VAC 1 0 1
54 Paulí, Daniel KCB B 1 0 1
55 Sedó, Marc KCB B 1 0 0 1
56 Ceballos, Guillem VALLPA S20 1 1
57 Yeste, Antonio VALLPA S20 1 1
58 Combis, Temi PKC B S20 1 1
59 Cotet, Biel PKC B S20 1 1 0
60 Ayala, Nil SLKC B 1 0 1
61 Castanyer, Guillem KLKC B 1 1
62 Sánchez, Marc SLKC B 1 0 1
COGNOMS/NOM EQUIP TOTAL J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7 J8 J9 J10 J11 J12 J13 J14 J15
1 Kuipers, Maaike KCB B 11 3 5 3
2 Cuenca, Paola CKC B 10 4 3 3
3 Belmonte, Sònia VALLPA B 8 7 1
4 Soriano, Júlia VALLPA B 8 4 4
5 Moraleda, Judit VALLPA B 7 6 1
6 Pitarch, Ona CKC B 7 4 3 0
7 Sedó, Marina KCB B 7 0 4 3
8 Moraleda, Judit VALLPA S20 7 3 4
9 Ros, Carlota CKC B 6 0 6 0
10 Marcos, Judit SLKC B 6 1 5
11 Anaya, Isabel CKC B 5 3 0 2
12 Martinez, Clàudia PKC B 5 5 0
13 Gomara, Anna KCB B 5 2 3
14 Santos, Briana KCB B 5 0 3 2
15 Artés, Aina CKC B 4 3 0 1
16 Sala, Iona PKC B 4 4 0
17 Mejías, Berta VALLPA S20 4 2 2
18 Gil, Erea SLKC B 4 1 3
19 Santos, Briana KCB S20 3 3 0
20 Sedó, Marina KCB S20 3 3 0
21 Moya, Sandra CKC B 3 0 2 1
22 Quílez, Paula CKC B 3 0 1 2
23 Tascones, Mireia VAC 3 1 2
24 Grau, Andrea KCB B 3 3
25 Fernández, Neus VALLPA B 2 2
26 Soriano, Andrea VALLPA B 2 0 2
27 Militello, Lea PKC B 2 2 0
28 Ceballos, Laura VALLPA S20 2 1 1
29 Martinez, Clàudia PKC B S20 2 1 1
30 Huayamabe, Melenny SLKC B 2 2
31 Marcos, Marta SLKC B 2 1 1
32 Mesquida, Claudia KCB S20 1 0 1
33 Mulà, Laia PKC 1 0 1
34 Baena, Sara BAD B 1 1
35 Mohammad, Sheyla BAD B 1 1
36 Obiols, Mireia BAD B 1 1 0
37 Sánchez, Irina VAC 1 1
38 Mesquida, Clàudia KCB B 1 0 1
39 Selva, Agnès KCB B 1 1 0
40 Fernández, Neus VALLPA S20 1 1
41 Soriano, Andrea VALLPA S20 1 0 1
42 Gutiérrez, Lucia PKC B S20 1 1 0
43 Mulà, Laia PKC B S20 1 0 1
44 Gutiérrez, Aida SLKC B 1 1 0