Dissabte, desembre 3, 2022

Lliga Nacional de Korfbal de 1a Divisió (Temp. 2022-2023)

Informació i participants

La 1a categoria nacional estarà composta aquest any per 6 equips, que jugaran una lliga regular a tres voltes amb els tradicionals play-offs de final de lliga entre els 4 primers classificats, i una final entre els guanyadors d’aquestes eliminatòries finals. El premi afegit al campió i sots-campió de lliga és la seva classificació automàtica per a competir a la següent edició de la ‘Korfball Champions League’ organitzada per la Federació Internacional de Korfbal, classificant-se directament per a la 2a ronda el campió, i per a una de les primeres rondes l’altre finalista.

KC Barcelona
CK Badalona
CK Castellbisbal
Platja d’Aro KC
Sant Llorenç KC
CK Vallparadís

J3 – Resultats

J3 | 26/11/22 – 17:00h | Platja d’Aro KC – Sant Llorenç KC (27-11)
J3 | 27/11/22 – 12:30h | CK Castellbisbal – CK Badalona (21-12)

J2 – Resultats

J2 | 19/11/22 – 19:00h | Platja d’Aro KC – CK Castellbisbal (26-21)
J2 | 19/11/22 – 20:30h | CK Badalona – KC Barcelona (13-38)

J1 – Resultats

J1 | 12/11/22 | Platja d’Aro KC – CK Vallparadís (21-26)
J1 | 13/11/22 | CK Castellbisbal – KC Barcelona (22-25)

Classificació (28/11/2022)

POSICIÓ EQUIP PUNTS JUG PTS. VIC PTS. EMP GF GC DIF
1 KC Barcelona 4 2 4 0 63 -35 28
2 Platja d’Aro KC 4 3 4 0 74 -58 16
3 CK Vallparadís 2 1 2 0 26 -21 5
4 CK Castellbisbal 2 3 2 0 64 -63 1
5 Sant Llorenç KC 0 1 0 0 11 -27 -16
6 CK Badalona 0 2 0 0 25 -59 -34

Classificació de màxims encistelladors/res

COGNOMS/NOM EQUIP TOTAL J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7 J8 J9 J10 J11 J12 J13 J14 J15
1 Puertas, David PKC 17 3 9 5
2 González, Álvaro PKC 13 5 8
3 Margaix, Adrià KCB 11 4 7
4 Sánchez, Octavio BAD 11 5 6
5 Navarro, Javier KCB 10 5 5
6 Álvarez, José PKC 9 3 6
7 Segura, Pau KCB 8 4 4
8 Radua, Dani PKC 8 4 2 2
9 Fernández, Daniel VALLPA 6 6
10 Amine, Yassine PKC 6 5 0 1
11 Padilla, Albert CKC 5 0 3 2
12 Mirón, Andrés BAD 5 2 3
13 Vert, Jordi VALLPA B 4 4
14 Bara, Ivan CKC 3 1 1 1
15 García, Adrià CKC 3 0 2 1
16 López, Pedro CKC 3 3 0
17 Margaix, Martí KCB 3 0 3
18 Prat, Àlex PKC 3 0 0 3
19 Quirós, Ivan SLKC 3 3
20 Jané, Daniel VALLPA 2 2
21 Góngora, Albert CKC 2 1 1 0
22 Margaix, Roc KCB 2 1 1
23 Gálvez, Carlos BAD 2 1 1
24 Medina, Sergi SLKC 2 2
25 Pascual, Aleix SLKC 2 2
26 Escardíbul, Alexis VALLPA 1 1
27 Llovera, Àlex VALLPA 1 1
28 Hernández, Joan KCB 1 0 1
29 Amghit, Ahmed PKC 1 0 1
30 Gómez, Ángel BAD 1 1 0
31 Vera, Mario BAD 1 1
32 Sierra, Àlex SLKC 1 1
COGNOMS/NOM EQUIP TOTAL J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7 J8 J9 J10 J11 J12 J13 J14 J15
1 Figueroa, Irene CKC 15 6 6 3
2 Alomà, Berta KCB 11 2 9
3 Artés, Aina CKC 9 5 3 1
4 Pitarch, Ona CKC 9 4 2 3
5 Rodriguez, Aida CKC 8 1 3 4
6 Segura, Aitana KCB 8 2 6
7 Hernández, Mari CKC 7 1 0 6
8 Bashegurova, Vasilisia PKC 5 3 0 2
9 Trigueros, Aina PKC 5 2 1 2
10 García, Maria VALLPA 4 4
11 Tobaruela, Laura VALLPA 4 4
12 Gandía, Olga KCB 4 4
13 Combis, Júlia PKC 4 1 2 1
14 Soriano, Júlia VALLPA 3 3
15 Figuera, Mireia KCB 3 2 1
16 Kuipers, Maaike KCB 2 1 1
17 Mesri, Salma PKC 2 0 1 1
18 Karram, Hounayda BAD 2 1 1
19 Obiol, Mireia BAD 2 1 1
20 Garcia, Marina SLKC 2 2
21 Cabezas, Patricia VALLPA 1 1
22 Sala, Iona PKC 1 0 1
23 Plaza, Judith BAD 1 1 0
24 Sierra, Marina SLKC 1 1